TIPY NA CESTY

Tak mě napadlo, že bych sem mohl vložit i některé užitečné URL odkazy na weby se zajímavými informacemi, které můžete na cestách využít.
 

Výhodnější tipy na cesty. Ne vždy a pro každého, je třeba průběžně sledovat. Ale občas se tam objeví dobrá nabídka.
cestuj
 

A další možnost, která může pomoci při vyhledávání výhodnějších cen letenek a jiných způsobů přepravy po Evropě.
skypicker
 

Přehledná interaktivní mapa aktuálního výskytu blesků. Dobrá věc, navíc můžete vysledovat směr a rychlost pohybu bouřkových mračen. Užitečné nejen pro keraunofobiky. 🙂

Lightning Maps
Lightning Maps

 

Podrobná předpověď počasí. Podle názoru více lidí jim vychází vysoká přesnost a je tu i možnost zjistit vývoj počasí pro konkrétní lokality a části dne až na 3 dny dopředu. Norové to prostě umí.

www.yr.no
www.yr.no

 

Nevíte-li si rady co vše si vzít sebou a jak se vejít do určité váhy, zde je taková nápověda. Tahle stránka kalkuluje s bagáží do 7 kg, avšak hlavně je tu užitečný doporučený přehled věcí, které byste na cestách, vandrech a výpravách neměli opomenout.

http://www.pod7kilo.cz
http://www.pod7kilo.cz

 

Hedvábná Stezka, server cestovatelů. Naleznete tady termíny a místa přednášek, informace na cesty a i seznamku. Akorát bacha, někteří „cestovatelé“ mají tendenci jednou napsat a dost. 🙂

Hedvábná Stezka
Hedvábná Stezka

 

Turistická mapa pro Českou republiku, kde je hezky vytvořený přehled všech zajímavostí.

mapy.vyletnik.cz
mapy.vyletnik.cz

 

S Google Maps vypátráte na mapě světa místa, trasy, včetně možností využití funkce Street View coby foto náhledu a panoramatického procházení se konkrétním
místem.

Google Maps
Google Maps

 

V uplynulých letech se daly věci do pohybu v souvislosti s tzv. bivakováním, neboli nocováním pod širákem. Tahle problematika mě hodně zajímala a sledoval jsem ji, protože se ztotožňuji s názorem pana Hyťha. Pokud nepoškozuji svou přítomností plochu, na které přespávám, stejně tak nerozdělávám oheň a chovám se ohleduplně ku životnímu prostředí, pak proč bych nemohl spát třeba pod skalním převisem nebo v lese? V tomto článku je to hezky popsáno a i rady, jak se zachovat v případě nějakého rozporu.

bivakování není nezákonné
bivakování není nezákonné

 

Člověk nikdy neví, do jaké situace se může dostat a v takové chvíli můžeme stokrát děkovat za předvídavý nápad – vlastnictví KPZ. Neboli krabičky poslední záchrany. Dočtete se, co vše by měla obsahovat.

Co vše by mělo být v krabičce poslední záchrany?